MENU

Profesjonalny zespół

Zespół trenerów Akademii Klima-Therm tworzą profesjonaliści z talentem i pasją do wykonywanego zawodu. To doświadczeni inżynierowie produktu z wykształceniem technicznym i szeroką wiedzą praktyczną. Dzięki wysokim kompetencjom trenerskim potrafią dostosować dany program szkoleniowy do konkretnej grupy uczestników, elastycznie reagując na jej potrzeby i oczekiwania. Ponadto trenerzy Akademii Klima-Therm są dla naszych Klientów partnerem doradczym w doborze optymalnych rozwiązań, jak również chętnie wskazują na alternatywne, innowacyjne koncepcje techniczne.

MICHAŁ ZALEWSKI

Kierownik Działu Szkoleń i Zarządzania Produktem

Z firmą Klima-Therm i działem szkoleń związany od 2008 roku. Kieruje pracą wszystkich Akademii Klima-Therm. Dba między innymi o poprawność prowadzonych szkoleń, merytoryczność przekazywanych materiałów dydaktycznych oraz atrakcyjność proponowanych tematów szkoleń technicznych i serwisowych. Prowadzi szkolenia kierowane do studentów kierunków technicznych oraz projektantów. Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Koszalińskiej. Na szczycie piramidy Maslowa stawia energię. W ramach działalności działu technicznego wraz z zespołem ekspertów stara się dołożyć cegiełkę do likwidacji wykluczeni energetycznych.

DARIUSZ PAŁCZYŃSKI

Zastępca Kierownika Sekcji Szkoleń

Inżynier produktu z firmą Klima-Therm związany od 2003 roku. W roli trenera gdańskiej Akademii oraz Akademii online od 2021 roku. Prowadzi szkolenia produktowe dla Autoryzowanych Partnerów Serwisowych oraz produktowe dla firm zewnętrznych w zakresie systemów Split, Multi Split i VRF Fujitsu oraz Split i multisplit KAISAI. Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Systemy i Automatyka Elektroniczna. Pasjonat współpracy międzyludzkiej oraz ciągłego rozwoju.

ROBERT OBRĘBSKI

Manager Produktu

Manager Produktu specjalizujący się w systemach wody lodowej, odpowiedzialny za linię produktów Clint oraz Montair. Z Akademią w roli trenera związany od 2007 roku – od momentu rozpoczęcia działalności pierwszego ośrodka szkoleniowego Klima-Therm w Gdańsku. W dziale technicznym firmy Klima-Therm pracuje od 2003 roku. Jest dyplomowanym inżynierem, ukończył Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

MAREK DACIUK

Inżynier Produktu

Z Akademią Klima-Therm związany od 2010 roku. Odpowiada za działalność ośrodka szkoleniowego w Warszawie. W branży klimatyzacyjnej od początku swojej kariery zawodowej. Z firmą Klima-Therm związany jest od 2004 roku. Bogate, praktyczne doświadczenie zawodowe zdobywał w działach montażu, serwisu oraz szkolenia wewnętrzne techniczne. Odpowiedzialny za wsparcie uruchomień i problemów z systemami i montażem. Prowadzi szkolenia z zakresu klimatyzacji Kaisai i Fujitsu oraz uczy nowych pracowników Absolwent Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. na kierunku Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne.

ŁUKASZ BIEŃKOWSKI

Manager produktu

Manager Produktu specjalizujący się w systemach grzewczych i wody lodowej. Odpowiedzialny za pompy ciepła dużej mocy marki Kaisai. Z Akademią związany od 2022 roku. W dziale technicznym firmy Klima-Therm pracuje od 2006 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku projektanta i kierownika robót instalacji HVAC oraz kierownika sekcji projektowej. Jest dyplomowanym magistrem inżynierem, który ukończył Wydział Inżynierii Środowiska w specjalności ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja na Politechnice Warszawskiej. Pasjonat sportów zimowych oraz jazdy na rowerze.

PAWEŁ HRYCIUK

Manager Produktu ds. OZE

Manager Produktu specjalizujący się w pompach ciepła marki Kaisai. Z Akademią związany od kwietnia 2023 roku. Odpowiedzialny za szkolenia z pomp ciepła Kaisai R32 w gdańskiej Akademii. Zdobył tytuł magistra inżyniera na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w specjalizacji Odnawialne Źródło Energii i Ekoenergetyką. W wolnych chwilach pasjonat piłki nożnej, biegów średniodystansowych oraz jazdy na rowerze.

ADRIAN ANDRZEJEWSKI

Manager Produktu ds. Exportu

Z Akademią firmy Klima-Therm związany od 2023 roku. Prowadzi szkolenia produktowe i serwisowe z zakresu pomp ciepła Kaisai i Auratsu dla dystrybutorów oraz instalatorów zagranicznych zarówno w gdańskiej i warszawskiej Akademii jak i w siedzibach klientów poza granicami naszego kraju. W dziale technicznym Klima-Therm pracuje od 2022 roku. Absolwent SOiT "Conradinum" w Gdańsku o specjalizacji: Technik chłodnictwa i klimatyzacji. Student Politechniki Gdańskiej wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska na kierunku Inżynieria Środowiska. W wolnych chwilach pasjonat sportu żużlowego i piłki nożnej.

MACIEJ KULIK

Manager Produktu ds. OZE

Odpowiada za wsparcie techniczne z zakresu pomp ciepła KAISAI oraz produktów z grupy Fujitsu. Prowadzi szkolenia w katowickiej Akademii dotyczące Waterstage ATW. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w działach montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Z działem technicznym i Akademią Klima-Therm związany od 2023 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Energetyka oraz Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Renewable Energy and Energy Management. Pasjonat w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

ADRIAN ULFIK

Manager Produktu ds. Pomp Ciepła

Manager Produktu odpowiedzialny za pompy ciepła R290 marki Kaisai, tworzenie dokumentacji oraz projekt KSM i Projekt Kaisai X – zarządzanie energią budynku. Z Klima-Therm związany od 2021 roku, a współpracę z działem szkoleniowym podjął w 2022 roku. Prowadzi szkolenia dla Partnerów Serwisowych z zakresu pomp ciepła R32 oraz R290 w katowickiej Akademii. Wspiera inżynierów OZE w trakcie szkoleń instalacyjnych. Pasjonat urządzeń elektronicznych oraz chłodnictwa.

DARIUSZ STACHURA

Manager Produktu ds. Pomp Ciepła

Manager Produktu ds. pomp ciepła Kaisai. Z firmą Klima-Therm związany od 2018 roku, w roli trenera od 2023 roku. Prowadzi szkolenia produktowe, instalacyjne i serwisowe w warszawskiej Akademii oraz online z zakresu pomp ciepła Kaisai. Odpowiada za kontakt z producentem oraz wsparcie Klientów zagranicznych, w tym szkolenia za granicą. Doświadczenie zdobywał na stanowiskach zarządzania produkcją, wsparcia technicznego oraz serwisu. Absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja.

RAFAŁ CZYŻ

Manager Produktu ds. Pomp Ciepła

Manager Produktu specjalizujący się w pompach ciepła marki Kaisai. Z firmą Klima-Therm w ramach działu szkoleniowego współpracuje od 2006 roku. Prowadzi szkolenia autoryzacyjne oraz techniczne dedykowane z branży chłodniczej i hydrauliczne w całej Polsce. Odpowiada za badania i rozwój produktów, laboratorium badawcze KT LAB oraz wsparcie techniczne i merytoryczne dla Partnerów Serwisowych i inżynierów OZE orz pozostałych pracowników technicznych. Ukończył Politechnikę Gdańską na kierunku Inżynieria Środowiska. Pasjonat techniki z empirycznym podejściem do pracy, prywatnie dumny i szczęśliwy ojciec dwóch synów, z którymi dzieli pasje motocyklowe i żeglarskie.

KAROL SZWOCHERTOWSKI

Manager Produktu ds. PV

Z działem szkoleń Klima-Therm i samą firmą związany od 2021. Prowadzi szkolenia techniczne, instalatorskie z obszaru fotowoltaiki i magazynowania energii we wszystkich Akademiach Klima-Therm oraz szkolenia obiektowe. Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Oceanotechnika - Maszyny, Siłownie, Urządzenia Okrętowe i Obiekty Oceanotechniczne oraz ukończył kierunek Biznes Elektroniczny na Akademii Morskiej w Gdyni. Pasjonat nowych technologii, koszykówki oraz kina.

EWA NOWICKA

Specjalista ds. marketingu technicznego

Z firmą Klima-Therm związana od 2022 roku. Odpowiedzialna za planowanie i nadzór produkcji filmów instruktażowych, szkoleniowych, promocyjnych oraz aktualizację technicznych treści na stronach internetowych firmy. Pozyskuje i redaguje treści produktowe oraz referencyjne do publikacji w social mediach. Do jej zadań należy również nadzór nad tworzeniem i zarządzanie wdrażaną platformą e-learningową. Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Regionalistka, chórzystka, zakochana w Kaszubach i podróżach.